Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020

ΑΓΟ Ευρυάλης – ΑΕ Αίολος Ταύρος: 2-3 (Γυναίκες)

Επιστροφή στις νίκες για τη γυναικεία ομάδα του συλλόγου μας, η οποία επικράτησε της αντίστοιχης γυναικείας ομάδας της Ευρυάλης με σκορ 2-3.

Και οι δύο ομάδες ήταν καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα αρκετά κοντά στο σκορ, με παρόμοια απόδοση. Ωστόσο όπως κρίθηκε και από το αποτέλεσμα, η ομάδα μας ήταν ανώτερη στις λεπτομέρειες και σαφώς πιο ψύχραιμη και αποφασιστική στο πέμπτο και τελευταίο σετ το οποίο και κατέκτησε με διαφορά στο σκορ, δείχνοντας πόσο πολύ ήθελε τους βαθμούς της νίκης.

Επόμενος αγώνας με την ομάδα του ΔΑΣ Δραπετσώνας στο γήπεδό μας, όπου αναμένουμε ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Ευρυάλης.

Αρκετά λάθη από τη διαιτησία.

ΑΓΟ Ευρυάλης: Μιχαηλίδου(Προπονήτρια), Ηλιακοπούλου Σ., Γεωργίου Α., Δελατόλα Μ., Διαμαντή Ζ., Καγιαννάκκη Α., Κουζούλη Φ., Μπρόζι Κ., Νάστου Α., Ξυδία Ε., Στέφου Ι., Νικολαΐδη Κ., Γεωργακοπούλου Α.

ΑΕ Αίολος Ταύρος: Παπαθανασίου(Προπονητής), Σταυροπούλου Α., Δούκα Σ., Καστρή Κ., Τριανταφυλλίδου Φ., Αδαμοπούλου Μ., Σαρατσοπούλου Κ., Χατζηγιαννίσογλου Ι., Βελλίνη Π., Γεωργακοπούλου Δ.