Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020

ΓΑΝΣ Ίρις - ΑΕ Αίολος Ταύρος: 3-0 (Γυναικείο)

Με ήττα ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα μας για την νέα χρονιά κόντρα στην ομάδα του ΓΑΝΣ Ίρις, με σκορ 3-0.

Παρόμοια εικόνα στα δύο πρώτα σετ, όπου υπήρξαν σημεία που η ομάδα μας δρούσε συντονισμένα ακολουθώντας της οδηγίες του προπονητή και κάποιες φάσεις που γίνονταν αδικαιολόγητα λάθη σε υποδοχή, άμυνα και επίθεση. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να χαθούν τα σετ με σκορ 25-17 και 25-10 αντίστοιχα. Στο τρίτο και τελευταίο σετ έγιναν κάποιες αλλαγές απο τους αντιπάλους που μας επέτρεψαν να πάρουμε περισσότερους πόντους από τα άλλα σετ, όμως και πάλι δεν ήταν αρκετοί για να κατακτηθεί το σετ. Το σκορ του τελευταίου σετ ήταν 25-20 διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.