Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020

ΑΕ Αίολος Ταύρος - ΔΑΣ Δραπετσώνας: 3-2 (Γυναίκες)

Συνέχεια στις νικηφόρες αγωνιστικές για την ομάδας μας, αυτή τη φορά κόντρα στην ομάδα του ΔΑΣ Δραπετσώνας, της οποίας επικράτησε με σκορ 3-2.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα, η απόδοση των δύο ομάδων ήταν παρόμοια, όπως άλλοστε παρουσιάζεται και στο αναλυτικό σκορ των σετ, με φάσεις που διαρκούσαν αρκετά. Γενικά, δεν μπορεί να θεωρηθεί μία καλή εμφάνιση για την ομάδα μας καθώς έγιναν πολλά λάθη τόσο σε υποδοχή και άμυνα, όσο και σε επιθετικά τελειώματα τα οποία δεν πραγματοποιήθηκαν. Ωστόσο, όπως και στον προηγούμενο αγώνα η ομάδα μας ούσα πιο ψύχραιμη και αποφασισμένη κατόρθωσε να πάρει τους δύο βαθμούς της νίκης. Αναλυτικά τα σκορ των σετ ήταν: 26-24, 21-25, 25-19, 20-25 και 15-9.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Δραπετσώνας.

Καλή η διαιτησία των κκ Τριανταφυλλόπουλου, Λιάκου και Καπουράνη.

ΑΕ Αίολος Ταύρος: Παπαθανασίου(Προπονητής), Σταυροπούλου Α., Δούκα Σ., Καστρή Κ., Τζώρτζη Ι., Τριανταφυλλίδου Φ., Αδαμοπούλου Μ., Σαρατσοπούλου Κ., Χατζηγιαννίσογλου Ι., Βελλίνη Π., Τσόκου Ε., Μαστρογιάννη Α., Γεωργακοπούλου Δ.

ΔΑΣ Δραπετσώνας: Καλόβολος(Προπονητής), Χατζηνικολάου Ν., Μάτσαλη Φ., Δαμίγου Μ., Μοίρα Α., Ιωάννου Ι., Μιχαλοπούλου Φ., Πατσιμά Σ., Λορέντζου Μ., Χαλατσάκου Μ.,Αντωνοπούλου Α., Λιόλιου Ν.