Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020

ΑΕ Αίολος Ταύρος – ΑΟ Θρίαμβος: 1-3 (Γυναίκες)

Ακόμα μία ήττα για τη γυναικεία μας ομάδα απέναντι στην αντίστοιχη του ΑΟ Θρίαμβου με σκορ 1-3.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προδιαγραφές για την ομάδα μας αφού με πολύ συντονισμένες και αποτελεσματικές ενέργειες κατάφερε να κατακτήσει το πρώτο σετ με σκορ 25-15. Δυστυχώς παρά τις προσδοκίες όλων η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη. Πάρα πολλά συνεχόμενα λάθη σε όλους τους τομείς οδήγησαν στο να χαθούν τα επόμενα τρία σετ με σκορ 19-25, 26-28 και 21-25 αντίστοιχα. Στα πολλά τεχνικά λάθη συνέβαλε η έλλειψη ψυχραιμίας και ο διάχυτος εκνευρισμός που χαρακτήριζε όλες τις παίκτριες του συλλόγου. Ελπίζουμε να μην επαναληφθούν παρόμοιες εμφανίσεις στο μέλλον.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΑΟ Θρίαμβου.

Με λάθη η διαιτησία των κκ Γεωργάκη, Καλιμνιού και Ηλία

ΑΕ Αίολος Ταύρος: Παπαθανασίου(Προπονητής), Σταυροπούλου Α., Δούκα Σ., Καστρή Κ., Τζώρτζη Ι., Τριανταφυλλίδου Φ., Χασιώτη Κ., Αδαμοπούλου Μ., Σαρατσοπούλου Κ., Χατζηγιαννίσογλου Ι., Βελλίνη Π., Τσόκου Ε., Μαστρογιάννη Α., Φλώρου Ε., Γεωργακοπούλου Δ.

ΑΟ Θρίαμβος: Γκόγκου (Προπονήτρια), Κέζου Α., Βασιλακοπούλου Σ., Πορφύρη ., Γκεζέπογλου Μ., Γκολφινοπούλου Θ., Πούλα Ι., Πατέλη Α., Βάθη Ι., Καραπάνου Α., Βρυσοπούλου Γ., Πλασκασοβίτη Β., Παπαμιχαήλ Α., Μπριλλάκη Σ.