Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2018

Α.Ε. Αίολος Ταύρος – ΑΠΣ Αλίμου: 3-0 (Γυναικείο)

Με νίκη συνέχισε η ομάδα μας, στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, επικρατώντας της ομάδας του ΑΠΣ Αλίμου με σκορ 3-0.

Στα δύο πρώτα σετ, τα κορίτσια μας παίζοντας κατά διαστήματα καλό βόλεϊ, με σωστές ενέργειες και περιορισμένα λάθη τόσο σε ατομικό όσο και σε ομαδικό επίπεδο, κατάφεραν να αποκτήσουν σε κάποια σημεία του αγώνα μεγάλο προβάδισμα στο σκορ. Παρόλα αυτά, η νεανική και εξαιρετικά μαχητική ομάδα του ΑΠΣ Αλίμου κατόρθωσε να μειώσει αισθητά τη διαφορά αυτή και έτσι τα σετ έληξαν με σκορ 25-22 και 25-20 αντίστοιχα.
Στο τελευταίο σετ, η ομάδα μας χαλάρωσε και σε συνδυασμό με την πίεση που δέχτηκε από την αντίπαλη ομάδα κατάφερε οριακά να κερδίσει το σετ με σκορ 25-22 και να λήξει τον αγώνα στα τρία σετ.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα του ΑΠΣ Αλίμου.

Καλή η διαιτησία των κκ Μόσιαλου, Καντλή και Μαλκοπούλου.

Α.Ε. Αίολος Ταύρος: Δημητρακάκος(Προπονητής), Σαρατσοπούλου Κ., Διονυσοπούλου Ο., Δούκα Σ., Μόκα Ι., Μπελεγρίνη Ο., Δημητρακάκου Α., Μαστρογιάννη Α., Παπαδοπούλου Α., Σταυροπούλου Α., Τζώρτζη Ι., Χασιώτη Κ., Τριανταφυλλίδου Φ., Μοναχού Ε.

ΑΠΣ Αλίμου: Τσικόγια(Προπονητής), Φιλιππίδη Α., Νιώτη Κ., Τρυφωνοπούλου Π., Αλεξοπούλου Σ., Σπανού Μ., Ρίζου Χ., Σκυλάκου Β., Σπανάκη Ι., Τσερπέ Α., Στασινοπούλου Μ., Καραμπάγια Ι., Λεράκη Α., Γρέτου Ε., Κρανιά Μ.