Παρασκευή 2 Νοεμβρίου 2018

Α.Ε Αίολος Ταύρος - ΑΟΝΣ Μίλων: 0-3 (Γυναικείο)

Με ήττα συνέχισε η ομάδα μας την πορεία της στο πρωτάθλημα της Β ’Εθνικής αντιμετωπίζοντας την ομάδα του ΑΟΝΣ Μίλων.

Καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα τα κορίτσια μας δεν κατάφεραν να συγκεντρωθούν και να δημιουργήσουν τις κατάλληλες προϋποθέσεις, έτσι ώστε να δείξουν τι πραγματικά μπορούν να κάνουν. Πιο συγκεκριμένα, στα δύο πρώτα σετ, η εικόνα της ομάδας μας δεν ήταν η αναμενόμενη. Πολλά λάθη σε όλους τους τομείς, τόσο αμυντικά όσο επιθετικά, οδήγησαν στην απώλεια των πρώτων σετ με σκορ 18-25 και 13-25 αντίστοιχα. Στο τρίτο και τελευταίο σετ η ομάδα μας ξεκίνησε περισσότερο δυναμικά και συγκεντρωμένα διατηρώντας το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του σετ. Ωστόσο με λανθασμένες επιλογές σε κρίσιμες φάσεις, χάθηκε και το τελευταίο σετ με σκορ 19-25.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα του ΑΟΝΣ Μίλων.

Καλή η διαιτησία των κκ Πατεράκη, Κυριοπούλου και Ηλία.

Α.Ε. Αίολος Ταύρος: Δημητρακάκος(Προπονητής), Σαρατσοπούλου Κ., Δημητρακάκου Α., Δούκα Σ., Μόκα Ι., Μπελεγρίνη Ο., Παπαδοπούλου Α., Σταυροπούλου Α., Τζώρτζη Ι., Χασιώτη Κ., Στρατηγού Κ., Τριανταφυλλίδου Φ., Λαζαρίδου Α., Μοναχού Ε.

ΑΟΝΣ Μίλων: Καλημεράκης(Προπονητής), Κολοκύθας(Β.Προπονητή), Σπύρη Α., Σπίνου Θ., Βαζάκα Α., Κουλατσίδου Σ., Δημητριάδη Μ., Σαμπάνη Α., Μαυρομάτη Ι., Λουζιώτη Α., Νίκα Χ., Αναστασοπούλου Α., Δασκαλάκη Θ., Μίχα Θ., Τσούτσου Ε.