Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Α.Ε Αίολος Ταύρος – Δ.Α.Σ Δραπετσώνας: 0-3(Κύπελλο Γυναικών)

Με ήττα ολοκλήρωσε η ομάδα μας την πορεία της στο Κύπελλο, καθώς αποκλείστηκε από την ομάδα του ΔΑΣ Δραπετσώνας.

Και στα 3 σετ οι δύο ομάδες προσέφεραν εξαιρετικό θέαμα στους φιλάθλους, παρά το τελικό 0-3, γεγονός που φαίνεται στη διακύμανση του σκορ των σετ(25-27, 22-25, 23-25).

Πολύ καλές άμυνες, επιθέσεις και πίεση στα σέρβις αποτέλεσαν τα βασικά συστατικά ενός πολύ δυνατού αγώνα που ανέδειξε τη δυναμικότητα των δύο ομάδων.
Τα κορίτσια μας έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, ωστόσο η ομάδα του ΔΑΣ Δραπετσώνας ήταν περισσότερο ψύχραιμη σε καθοριστικά σημεία και κατάφερε να φτάσει σε μία ομολογουμένως δύσκολη νίκη.

Ευχόμαστε στην ομάδα του ΔΑΣ Δραπετσώνας καλή συνέχεια στο θεσμό του κυπέλλου.

Πολύ καλή η διαιτησία των κκ Πετρόπουλου, Μενεσλή και Μαλκοπούλου.

Α.Ε. Αίολος Ταύρος: Δημητρακάκος(Προπονητής), Σαρατσοπούλου Κ., Διονυσοπούλου Ο., Δημητρακάκου Α., Δούκα Σ., Μόκα Ι., Μπελεγρίνη Ο., Παπαδοπούλου Α., Σταυροπούλου Α., Τζώρτζη Ι., Χασιώτη Κ., Στρατηγού Κ., Τριανταφυλλίδου Φ., Μοναχού Ε., Μαστρογιάννη Α.

Δ.Α.Σ Δραπετσώνας: Χατζηδημητρίου(Προπονήτρια), Γιαννούλη Τ., Νταίμου Δ., Καρπασίτη Π., Καρούσου Δ., Μπάλη Π., Γκούρα Α., Ιωάννου Ι., Αρβανίτη Η., Μουστάκη Σ., Καραγιαννίδου Ε., Καίσαρη Π., Παπαχατζή Σ., Λογαρά Ο.