Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018

Α.Ε. Αίολος Ταύρος – Α.Ο. Ένωση Ιλίου: 0 – 3 (Γυναικείο)

Με ήττα έκανε το ντεμπούτο της η ομάδα μας, στο πρωτάθλημα γυναικών της Β’ Εθνικής κατηγορίας, με αντίπαλο την ομάδα Α.Ο. Ένωση Ιλίου.

Ξεκινώντας το πρώτο σετ τα κορίτσια μας με πάθος και ετοιμότητα, πίεσαν την ομάδα του Ιλίου, ωστόσο απροσεξίες και ατομικά λάθη οδήγησαν στο 22-25.Στο επόμενο σετ, έγιναν αξιόλογες φάσεις και από τος δύο ομάδες, όμως η αντίπαλη ομάδα περισσότερο συγκεντρωμένη κατέκτησε και το δεύτερο σετ με σκορ 17-25. Στο τελευταίο σετ του αγώνα, τα κορίτσια μας χαλάρωσαν και σε συνδυασμό με τις πολλές αλλαγές χάθηκε το τρίτο σετ με σκορ 15-25, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ιλίου για τη δίκαιη νίκη της.

Άριστη η διαιτησία των κκ Μιχαήλογλου, Παπαχατζή, Πεσινόγλου.

Α.Ε. Αίολος Ταύρος: Δημητρακάκος(Προπονητής), Σαρατσοπούλου Κ., Δημητρακάκου Α., Διονυσοπούλου Ο., Δούκα Σ., Λαζαρίδου Α., Μόκα Ι., Μοναχού Ε., Μπελεγρίνη Ο., Παπαδοπούλου Α., Σταυροπούλου Α., Στρατηγού Κ., Τζώρτζη Ι., Χασιώτη Κ., Καμίτση Λ.

Α.Ο. Ένωση Ιλίου: Νικούλη(Προπονήτρια), Καλιαμεντάκη Μ., Καραγιαννίδη Α., Βήχου Χ., Σιώρη Δ., Μπούτα Α., Βέργου Η., Ντασιώτη Σ., Αλεξοπούλου Α., Θεοδώρου Σ., Βαρβαρέλη Ν., Πρίντεζη Μ., Πετρουλάκη Α., Φουντουλίδη Α.