Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2018

Πειραϊκός Σύνδεσμος – Α.Ε. Αίολος Ταύρος: 0 - 3 (Κύπελλο γυναικών)

Με νίκη συνέχισε η ομάδα μας την πορεία της στο θεσμό του κυπέλλου, αποκλείοντας την ομάδα του Πειραϊκού Συνδέσμου με σκορ 0-3.

Στο πρώτο σετ τα κορίτσια μας μπήκαν δυναμικά, καταφέρνοντας να το κατακτήσουν με σκορ 17-25. Στα δύο επόμενα σετ υπήρξαν αρκετά ατομικά λάθη, καθώς και καλές φάσεις σε άμυνα και επίθεση. Παρ’ όλα αυτά η ομάδα μας διατηρώντας την ψυχραιμία της σε καίρια σημεία κατάφερε να τα κερδίσει με σκορ 23-25 και 23-25 αντίστοιχα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα του Πειραϊκού Συνδέσμου, στην πορεία της στο Πρωτάθλημα.

Πολύ καλή η διαιτησία των κκ Παπαστάμου, Κατσιάρα, Θεοδωρίδου.

Πειραϊκός Σύνδεσμος: Φραντζέσκος(Προπονητής), Μαθιανάκη Β., Μάρτου Σ., Τούντα Σ., Τρίκκα Γ., Παραγιού Ε., Ρόζη Ε., Τσουλουγκιάν Ν., Χρονοπούλου Ε., Φλωροπούλου Μ., Κομάτα Μ., Δανιά Α., Παραγιού Ε., Βενετοπούλου Α., Αρβανίτη Κ.

Α.Ε. Αίολος Ταύρος: Δημητρακάκος(Προπονητής), Σαρατσοπούλου Κ., Διονυσοπούλου Ο., Δημητρακάκου Α., Δούκα Σ., Λαζαρίδου Α., Μόκα Ι., Μοναχού Ε., Μπελεγρίνη Ο., Παπαδοπούλου Α., Σταυροπούλου Α., Τζώρτζη Ι., Χασιώτη Κ., Καμίτση Λ., Στρατηγού Κ.