Παρασκευή 15 Ιανουαρίου 2016

Α.Ε. Αίολος Ταύρος – Α.Σ. Περιστέρι: 3 – 1 (Γυναίκες)

Σε ένα αγώνα ο οποίος είχε καλό ρυθμό, η γυναικεία ομάδα του συλλόγου μας επικράτησε της αντίστοιχης του Α.Σ. Περιστερίου με σκορ 3-1.
Στο 1ο σετ η ομάδα μας ξεκίνησε νωθρά και η αντίπαλος ομάδα εκμεταλλευόμενη τα λάθη μας κέρδισε το σετ με 25-18.
Στη συνέχεια όμως η εικόνα των σετ άλλαξε. Η ομάδα μας βελτιώθηκε τόσο στην άμυνα όσο και  στην επίθεση ελαχιστοποιώντας τα λάθη της και κατέκτησε και τα τρία επόμενα σετ με 25-18, 29-27 και 25-22.
Σαν γενικό σχόλιο μπορούμε να πούμε ότι έγινε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι  με καλές φάσεις τόσο αμυντικές όσο και επιθετικές.
Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας με επόμενο σταθμό τον αγώνα με την ομάδα του Α.Ο. Φιλία Περάματος.

Καλή η διαιτησία των κκ Βλάχου και Χατσικιάν.

Αίολος Ταύρος (Δημητρακάκος): Χατζηγιαννίσογλου Ι., Κολοβού Μ., Σαρατσοπούλου Κ., Καμπύλη Ε., Ρούσσου Ε., Ζίγκιρη Ν., Αναστασοπούλου Κ., Φραγκούλη Μ., Παπαδοπούλου Α., Χασιώτη Κ., Μόκα Μ., Κρασσά Γ., Σταυροπούλου Α., Διονυσοπούλου Ο.

Α.Σ. Περιστέρι (Κουγιουμτζόγλου): Χιώτη Μ., Γλυνού Ε., Παυλοπούλου Β., Κουβέλη Α., Ατέσογλου Β., Σιώρη Δ., Κασουρίδου Α., Βρυσοπούλου Γ., Τριανταφύλλου Α., Κορομπίλη Μ., Σιδηροπούλου Π., Κασουρίδου Β., Τσάτουμα Ο., Πατέλη Α.