Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

ΑΕ Αίολος Ταύρος-ΔΑΣ Δραπετσώνας: 2-3 (Γυναικείο)

Ήττα για την ομάδα μας, στον προτελευταίο αγώνα του 1ου γύρου της αγωνιστικής περιόδου για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών, από την ομάδα του ΔΑΣ Δραπετσώνας με σκορ 2-3.
Σε όλα τα σετ τα κορίτσια μας έπαιξαν καλό βόλεϊ με ωραίες φάσεις επιθετικά και αμυντικά, καταφέρνοντας ανά διαστήματα να αποκτήσουν μεγάλο προβάδισμα στο σκορ από την αντίπαλη ομάδα, το οποίο δυστυχώς δεν κατάφεραν να διατηρήσουν μέχρι το τέλος των σετ. Η συγκέντρωση και  το πάθος για νίκη ήταν εξαιρετικά εμφανή, γεγονός που αντικατοπτρίζεται και στη διακύμανση του σκορ των πέντε σετ(25-23, 22-25, 25-22,18-25,6-15). Και οι δύο ομάδες προσέφεραν στους θεατές έναν εξαιρετικό αγώνα διάρκειας δύο ωρών διατηρώντας το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΔΑΣ Δραπετσώνας για τη νίκη της.

Πολύ καλή η διαιτησία των κκ Παπαστάμου, Δρόσου και Ηλία.

ΑΕ Αίολος Ταύρος: Δημητρακάκος(Προπονητής), Σαρατσοπούλου Κ., Τζώρτζη Ι., Μαστρογιάννη Α., Τριανταφυλλίδου Φ., Δούκα Σ., Παπαδοπούλου Α., Χασιώτη Κ., Διονυσοπούλου Ο., Δημητρακάκου Α., Μπελεγρίνη Ο., Μόκα Ι., Σταυροπούλου Α., Μοναχού Ε.

ΔΑΣ Δραπετσώνας: Χατζηδημητρίου(Προπονήτρια), Γιαννούλη Τ., Νταίμου Δ., Καρπασίτη Π., Μπαλή Π., Γκούρα  Α., Ιωάννου Ι., Αρβανίτη Η., Μουστάκη Σ., Μπουρέλι Α., Καραγιαννίδου Ε., Καίσαρη Π., Παπαχατζή Σ., Λογαρά Ο.