Δευτέρα 16 Απριλίου 2018

Α.Ε. Αίολος Ταύρος – Α.Ο. Αστέρας Νίκαιας: 1 – 3 (Play Off)

Μετά από 14 νικηφόρες αγωνιστικές,  η ομάδα μας έχασε από την αντίστοιχη του Αστέρα Νίκαιας με σκορ 1-3.
Για μία ακόμα φορά έγινε ένας πολύ καλός αγώνας με πολύ καλές φάσεις και από τις δύο ομάδες σε άμυνα και επίθεση. Ένας αγώνας που τα είχε όλα. Ένταση, πάθος, εναλλαγές στο σκορ, ένας αγώνας που κρίθηκε, όπως και οι υπόλοιποι, στις λεπτομέρειες.
Καλύτερη και πιο αποφασιστική η ομάδα του Αστέρα κέρδισε τους πόντους και τα σετ με 25-18, 20-25, 21-25 και 24-26.
Χαρακτηριστικό στοιχείο του αγώνα είναι ότι οι συνολικοί πόντοι ήταν 90-94 υπέρ του Αστέρα.
Συγχαρητήρια σε όλες τις αθλήτριες που συμμετείχαν στον αγώνα.
Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας με σοβαρότητα, υπομονή και επιμονή για την επίτευξη και του τρίτου στόχου.

Καλή η διαιτησία των κκ Παπαστάμου, Κατσιαρά και Παπαγιανόπουλου.

ΑΕ Αίολος Ταύρος 2006: Δημητρακάκος (προπονητής), Σαρατσοπούλου Κ., Ρούσσου Ε., Αφεντουλίδη Β., Διονυσοπούλου Ο., Παπαδοπούλου Α., Χασιώτη Κ., Αθανασοπούλου Ε., Μπελεγρίνη Ο., Μόκα Ι., Σταυροπούλου Α., Στρατηγού Κ., Κωτογλίδου Π.

ΑΟ Αστέρας Νίκαιας: Μαρούλης (προπονητής), Πλακιά Β., Στοίτσεβα Ε., Παπαζιάν Ι., Μπουλούμπαση Σ., Μάτσικα Μ., Καρούμπα Ε., Δασκάλου Ε., Λαμπροπούλου Σ., Θεοδωρίδου Θ. Μόνου Μ., Χαβιαρίδου Δ., Κίσσα Σ.