Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2016

Ο.Φ.Α Απολλώνιος – Α.Ε. Αίολος Ταύρος: 3 – 1 (γυναίκες)

Με ήττα συνέχισε την πορεία της, στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, η γυναικεία ομάδα του συλλόγου μας. Έχασε από την αντίστοιχη ομάδα του Απολλώνιου Κερατσινίου με σκορ 3-1 (25-20, 25-15, 15-25 και 25-18).
Στο 1ο και 2ο σετ η ομάδα μας έκανε πάρα πολλά λάθη σε όλους τους τομείς. Μέτριο σέρβις, κακή υποδοχή, λάθη στην επίθεση σε  αντίθεση με την αντίπαλο ομάδα. Χαρακτηριστική η διακύμανση του 2ου σετ (6-1, 18-4, 25-15).
Στη συνέχεια τα κορίτσια μας βελτιώθηκαν σε όλους τους τομείς κερδίζοντας το σετ με 15-25. Το τελευταίο σετ ήταν ίσως το καλύτερο του αγώνα. Καλό παιχνίδι και από τις δύο πλευρές αλλά πιο έμπειρη η αντίπαλη ομάδα κέρδισε το σετ και τον αγώνα.

Με λίγα λάθη η διαιτησία των κκ Μαριδάκη, Βλάχου και Βενεκέ.

Ο.Φ.Α. Απολλώνιος: Δεναξάς (προπονητής), Καμπούρη Ε., Μπουρέκα Μ., Λουρίδα Μ., Μάστορα Β., Κορακιανίτη Ε., Σιώρη Δ., Βαζαίου Α., Θοεδωρακέα Μ., Ρούνου Α., Μαντούβαλου Μ., Μαντούβαλου Δ., Κατσαρού Α.

ΑΕ Αίολος Ταύρος 2006: Δημητρακάκος (προπονητής), Χατζηγιαννίσογλου Ι., Σαρατσοπούλου Κ., Καμπύλη Ε., Ρούσσου Ε., Ζίγκιρη Ν., Παπαδάκη Κ., Παπαδοπούλου Α., Ζουμπλιού Α., Χασιώτη Κ., Κωτογλίδου Π., Μπελεγρίνη Ο., Μόκα Ι., Σταυροπούλου Α., Κρασσά Γ.