Παρασκευή 8 Απριλίου 2016

Α.Φ.Μ.Σ. Φοίνιξ – Αίολος Ταύρος 2006: 3-1 (γυναικείο)

Με ήττα ξεκίνησαν τα play off για την ομάδα μας. Έχασε από την αντίστοιχη του Α.Φ.Μ.Σ. Φοίνιξ με σκορ 3-1.
Τα κορίτσια μας ξεκίνησαν μουδιασμένα κάνοντας πολλά λάθη και έχασαν τα δύο πρώτα σετ με 25-22 και 25-12. Στη συνέχεια περιόρισαν τα λάθη και έχοντας σωστές επιλογές κέρδισαν το επόμενο σετ με 14-25. Στο τελευταίο σετ κάποια στιγμιαία λάθη στέρησαν το δικαίωμα να διεκδικήσουμε τουλάχιστον ένα βαθμό. Τελικό σκορ 25-21.
Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας με έναν κρίσιμο βαθμολογικά αγώνα, με αντίπαλο την ομάδα του Ίκαρου Καλλιθέας, ελπίζοντας να κερδίσουμε το συγκεκριμένο αγώνα και  να κάνουμε  το πρώτο βήμα για την άνοδο μας στην επόμενη κατηγορία.

Πολύ καλή η διαιτησία των κκ Αντωνόπουλου και Κατερλή.

Α.Φ.Μ.Σ. Φοίνιξ (Μπαμπούνης): Κορδά Κ., Βλασοπούλου Μ., Μπαλή Π., Λαμπροπούλου Σ., Βυθούλκα Ε., Φώτη Α., Μπάντζου Ε., Βελιανίτη Ε, Τερζίδη Ε. Κασσή Α., Παναγιωτοπούλου Ε., Κωστάλα Δ.

Αίολος Ταύρος (Δημητρακάκος): Χατζηγιαννίσογλου Ι., Κολοβού Μ., Σαρατσοπούλου Κ., Καμπύλη Ε., Ζίγκιρη Ν., Αναστασοπούλου Κ., Παπαδοπούλου Α., Χασιώτη Κ., Μόκα Μ., Φραγκούλη Μ., Κρασσά Γ., Διονυσοπούλου Ο, Πετράκη Ι., Κωτογλίδου Π.